Wolna wilczyca w lesie czy piesia na łańcuszku?

bzw

Dziś na szybko podrzucam inspirujące fragmenty wywiadu z Jarosławem Augustyniakiem (założyciel Expandera i Open Finance), o byciu przedsiębiorcą: „wilk nie przeżyje na łańcuchu”:

 „ (Są) dwa modele kariery. Pies, choć na łańcuchu, zawsze dostaje jedzenie i wodę. Wilk w lesie jest wolny, ale musi sam polować. Czasem bywa głodny. 

Ta bajka bardzo dobrze pokazuje charakter ludzi. Jeden jest typowym zawodnikiem korporacji. Drugi jest przedsiębiorcą. Jeden z drugim nie może się zamienić, bo ani jeden, ani drugi by nie przeżył. Wilk nie przeżyje na łańcuchu. Pies nie przetrwa w lesie. Musisz być tym wilkiem żeby przetrwać w lesie. Bycie przedsiębiorcą to nie do końca jest zawód. To jest charakter, to typ osobowości. Albo to masz, albo tego nie masz. To ciężko jest w sobie wyrobić”. 

 

„Nie wierzę w biznesy, które się robi czysto dla pieniędzy. Tam musi być pasja, tak jak w sporcie. Nie wierzę w piłkarza, który gra na boisku tylko dla pieniędzy i będzie dobry. Nie wierzę w to, że Messi czy Ronaldo grają w piłkę i za każdym razem, gdy przychodzą na ciężki trening, wylewają wiadro potu z siebie, a później gdy idą grać dwa razy w tygodniu w ciężkich meczach, to biegają po boisku i myślą: Ok, muszę jeszcze trochę pobiegać, to zarobię kolejne 10 tysięcy euro”. 

 

Cały wywiad znajdziesz pod linkiem: http://natemat.pl/68051,jaroslaw-augustyniak-o-byciu-przedsiebiorca-wilk-nie-przezyje-na-lancuchu

 

Przy okazji polecam tę książkę, jedna z tych, którą można nazwać biblią kobiety:)

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2020 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

Forgot your details?