Jak chronić swoje kiełkujące pasje i projekty?

distance

Za chwilę, dowiesz się dlaczego jedna z moich Klientek nagle przerwała coaching na prośbę swojego męża oraz jak trzymać nieprzychylnych Ci ludzi na wyciągnięcie – nie pięści, a ręki… Tymczasem seria trudnych pytań:

/ Poniższy wpis pochodzi z Biuletynu Kobicego Inkubatora, na który możesz zapisać się TU>> 


Na ile do tej pory udało Ci się:

1. Odkryć swoje złoto – zasoby, talenty i predyspozycje?

2. Zdefiniować je jako pasje X i Y?

3. Wyznaczyć „swoją drogę” w zgodzie z Twoimi wartościami?

4. Nakreślić śmiałą wizję i sprecyzować motywującą misję życiową?

5. Nauczyć się słuchać swoje wewnętrznego przewodnictwa i rozmawiać ze sobą coachingowo?


 

Czy jesteś kobietą nadal poszukującą swojej pasji? A może szukasz środka zlepiającego swoje różnorodne, mniejsze i większe predyspozycje w jeden kształtny twór, który mogłabyś zdefiniować jako „swoją drogę”? Być może masz dokładnie odwrotnie, Twój Wewnętrzny Odkrywca wciąż ulega nowym, wciągającym aktywnościom i już sama nie potrafisz powiedzieć, co Ciebie tak naprawdę interesuje? Nie jedna z nas na pewno walczy ze swoim Krytykiem Wewnętrznym, który sabotuje jakikolwiek „czas dla siebie”.

Ty i Twoje Wewnętrzne blokady to dopiero czubek góry lodowej, która skutecznie zamraża plany konsekwentnego życia z pasją i z pasji. Zewnętrzne blokady to otoczenie – ludzie, którzy mówią: „(…) to głupstwa, zajmij sie normalnym życiem, normalną pracą, masz obowiązki, studia, rodzinę, dzieci, bla bla bla… bądź taka jak ja…” Oj tak, na pewno w swoim otoczeniu znajdziesz kogoś, kto zamiast dmuchać Ci w skrzydła, podcina je boleśnie. Najgorsze w tym jest to, że najprawdopodobniej robi to z życzliwości(!). On/a sam/a tak żyje i chce tego dla Ciebie… Twoja twórcza i przedsiębiorcza postawa byłaby dla tej osoby niewygodna, bo… sama musiałaby wziąć pod uwagę, że można żyć inaczej.

Ludzie zblokowani, którzy nie żyją autentycznie swoim życiem, tylko powielają wzorce swoich rodziców, swojego środowiska – mogą siać w Tobie wątpliwości, podważać Twoje zdolności, wątpić w pomyślny finał Twoich planów. Nie możesz na to pozwolić! Być może znasz te powiedzonka: „Z rodziną dobrze wychodzi się, ale na fotografii”, „Rodzinę trzeba trzymać na wyciągnięcie pięści”. To nie prawda!! Istnieją proste sposoby, które konsekwentnie realizowane pozwolą Ci inkubować swoje pasje i projekty, wzmacniać postawę twórczą i przedsiębiorczą. Trzymaj wszystkich ludzi na wyciągnięcie ręki, a nie pięści! Tylko jak? To jest szczególnie trudne, jeżeli osobą najbardziej nieprzychylną jest osoba, która jest najbardziej blisko…

Jedna z moich Klientek nagle przerwała swój proces coachingowy na prośbę męża, który poczuł się zagrożony widząc subtelne objawy zmian, które na dłuższą metę miały wzmocnić ich związek (!). Wspólnie prowadzili swój biznes i żyli ze sobą w symbiozie przez 24h na dobę. To powodowało, że jej brakowało czasami świeżego spojrzenia – zarówno na firmę jak i na swój związek. On miał prawo wyrazić swoją dezaprobatę. Ona miała prawo kontynuować swój proces coachingowy. Dlaczego tego nie zrobiła i nie zadbała o swoją autonomię?

Jeżeli czujesz, że Twoja, dopiero co wykluwająca się lub wygrzewająca w Kobiecym Inkubatorze autonomia (nie bez kozery wybrałam taką nazwę swojego projektu!) jest w jakikolwiek stopniu narażona na pośredni lub bezpośredni atak – poniższe ćwiczenie jest dla Ciebie.

[box type=”warning”] Zadania na dziś![/box]


PYTANIA:

–> W czym jesteś szczególnie dobra, za co ludzie Tobie dziękują?
–> Na robieniu czego najchętniej spędziłabyś wolny dzień (na robieniu czegoś wyłącznie dla siebie!)?

ĆWICZENIE:
Koło chroniące autonomię”

  • Weź kartkę papieru i długopis.
  • Narysuj koło.
  • Wewnątrz koła wpisz swoje priorytety.
  • Wypisz tam także imiona i nazwiska osób, które Ciebie wspierają.
  • Na zewnątrz koła zapisz imiona/pseudonimy osób, przed którymi chcesz ochronić swoje kiełkujące pasje i projekty.
  • Umieść tę ‚mapę bezpieczeństwa’ w widocznym tylko dla siebie miejscu (osobisty kalendarz, zeskanuj i umieść na pulpicie komputera w formie tapety).

Te osoby, które są na zewnątrz koła – to ludzie, z którymi może nie koniecznie warto dzielić się tym, co jeszcze słabe, inkubowane, potrzebujące wewnętrznego zasilania i wzrostu? To dobrze, że masz świadomość, że podczas kontaktu z nimi potrzebujesz chronić jakąś cząstkę siebie, dawać więcej uważności swoim odczuciom płynącym z ciała i uczuć. Więcej uważności dla siebie pozwoli Ci być coraz bardziej autentyczną w kontaktach z ludźmi. Kiedy dasz temu procesowi uwagę z czasem odkryjesz, że Twoja odwaga bycia sobą, uwalnia innych do tego samego!

 

To zadzieje się samo, pod warunkiem, że zaczniesz od siebie, a przestaniesz obwiniać innych. Pozwól swojej mamie/narzekającej teściowej/bratu i koleżance z pracy być sobą. Mają do tego prawo, mogą zrobić ze swoim życiem co zechcą! To, co możesz zrobić dla siebie to wziąć odpowiedzialność i z odwagą zapoczątkować zmiany – inkubując to, co kruche niczym wiosenny kwiat.


PS. Jeżeli chcesz popracować nad tym tematem, jeżeli chcesz tak jak ja – brać swoich wewnętrznych sabotażystów i zewnętrzne otoczenie z oddechem, przyjmując je jako naturalne elementy życia, bez walki, uwalniając je wszystkie – zapraszam na sesję Life & Wellness Coachingową z elementami Coachingu Oddechu przez Skype/Telefon lub w centrum Warszawy – osobiście.

Zaproś mnie do wsparcia Ciebie na Twojej drodze! Zapisz się na bezpłatną pierwszą sesję coachingową:  mbladowska@gmail.com Skype: mbladowska

lub zacznij od pracy on-line indywidualnie / ze wsparciem grupy:
>>>Wzmacniające kursy internetowe, wyłącznie dla kobiet!

*

Małgorzata Bladowska-Wrzodak
Life & Wellness Coach
International Coach Federation ACC in spe

 

 

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2020 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

Forgot your details?