Kiedy Pasja staje się Życiem,

wtedy Życie staje się Pasją…

Małgorzata Bladowska-Wrzodak

 

Moja historia

W pierwszej kolejności zawsze opisuję siebie, jako kobietę, kobietę – pasjonatkę, poszukującą i znajdującą:) Jestem też spełnioną i spełniającą się mamą – dla  dwojga małych Szkrabów, które przewartościowały mój świat, od których wszystko się zaczęło:)

Moja pasja – pisanie, o kobietach i dla kobiet. Moja misja – afirmowanie mocy kobiecości. Najnowsze odkrycie: mogę po prostu być (!). Poprzednie odkrycia – mogę kształtować swój charakter, swój sposób postrzegania siebie i świata, czyli pracować nad sobą długofalowo a także…  mogę pomagać w tym innym (kobietom, rzecz jasna:) Jestem zafascynowana filozofią życia „tu i teraz”. Niezwykle pomocna i otwierająca jest dla mnie praca z ciałem – oddech, taniec, joga i… rozkoszne przeciąganie się:)

Z licencjata dziennikarka z magisterskich socjolożka. Zbyt stronnicza na dziennikarską obiektywność i za mało naukowo oziębła na socjologiczną perspektywę. Wybrałam świadome zaangażowanie się w sprawy kobiet, ale z poprawkami. Już nie zajadle feministyczna, tylko optymistycznie feminizująca.

Z jednej strony  obśmiewam wszelkie przejawy stereotypowego postrzegania kobiet, a z drugiej – z ironią i poczuciem humoru patrzę na siebie jako na, momentami udany, wytwór tradycyjnej socjalizacji do roli dziewczynki np. zwyczajowo nie czytam instrukcji obsługi – próbuję aż się „samo uda”.

Co jeszcze? W bezpośrednim kontakcie, początkowo mogę wydawać się zdystansowana, i taka z góry, ale z czasem rozpływam się jak kakałko w ciepłym mleczku;) Jestem wielbicielką czerwonych wytrawnych win za ok 30zł, śmierdzących serów, cebuli i czosnku bez których nie wyobrażam sobie dobrej kuchni.

W ciągu dnia miewam od kilku do kilkunastu „olśnień”. Jeżeli ich nie zapisuję lub nie wdrażam na bieżąco – wracają do mnie z podwójną siłą i wtedy mam wrażenie, że odkryłam Amerykę;) Ciekawość poznawcza rozrywa mnie od środka na wszystkie możliwe strony i zawsze, kiedy zaczynam nowy projekt pojawiają się pomysły na następne:)

Jestem „uzależniona” od FaceBooka. Uwielbiam perswazyjnie pisać. Nadużywam przecinków. Tworzę wymyślone na potrzeby chwili  neologizmy i wszelkiego rodzaju skróty myślowe typu: boshe, ano, tiaaaaaaaaa i akuuuuuuuuuuurat itp. Wirtualne znajomości z kobietami z całej Polski i Europy obfitują w realną współpracę, wspólne projekty a czasami przenoszą się do „reala”.

 

Co jeszcze?

Ostatnio zaczęłam swoją przygodę z tańcem: Kontakt Improwizacja, będącego swoistą medytacją w ruchu (z samą soba i z innymi uczestnikami). Często wracam do Jogi, chociażby na „powitanie słońca”:) Co jeszcze? W weekendy szukamy z rodziną kontaktu z naturą. Tymczasem powiększa się lista książek do przeczytania… Niestety doba ma tylko 24h… Na szczęście, coraz bardziej lubię dawać sobie (i bliskim) momenty, kiedy spokojnie pozwalam, aby czas przeciekał palce… a ja jestem i jestem… z tymi, których kocham i jestem… i oddycham… i z tego faktu płynie autentyczna radość!

Doświadczenie

  • Ukończyłam Life Coaching na studiach podyplomowych w Collegium Civitas. Więcej informacji na temat tej metody pracy, w moim wydaniu, na moim blogu coachingowym: http://mbladowska.pl/
  • Doświadczam rozpływającej i gruntującej zarazem mocy oddechu w moim życiu, czego uczę się w Nowej Szkole Oddechu http://nowaszkolaoddechu.eu/
a także…
oraz…
  • Warsztaty z obszaru kobiecości i tantry: m.in.: „Przebudzenie Świętej Kobiecości” u Estery i Zenona,  „Tantryczne medytacje przyjemności” u Zosi i Dawida Rzepeckich – warsztaty w Chorwacji 2013r

Moje projekty

Autorka bloga o niezależności finansowej kobiet KasaKobiety.pl oraz poradnika Jak być zadbaną finansowo kobietą?

Współpracowniczka Fundacji Centrum Praw Kobiet, współautorka poradnika Uwolnij się! Od przemocy ekonomicznej do niezależności finansowej kobiet – do przeczytania online: http://www.finanse.cpk.org.pl/162,od-przemocy-ekonomicznej-do-niezaleznosci.html 

Wcześniej: menedżerka projektów i zespołów w wydawnictwie informatycznym. Przeszkolona na Doradczynię Zawodową w Fundacji Centrum Promocji Kobiet (2005).

Właścicielka firmy e-szkoleniowej: KobiecyInkubator.pl

Inkubator Kobiecych Pasji i Blog-Projektów – roczny program odkrywania pasji, budowania swojego blog-projektu w kierunku zarabiania na swojej pasji (e-biznes).

  1. Najpierw wykup bilet wstępu do Inkubatora: http://kobiecyinkubator.pl/3443-2/inkubator-pasji-i-e-przedsiebiorczosci-wylacznie-dla-kobiet/
  2. Po otrzymaniu hasła i użytkownika zaloguj się na stronę: http://www.babskapracownia.pl
  3. Korzystaj z tego banku wiedzy i komunikacji – przez okrągły rok! Dodatkowo służę wsparciem technicznym (graficznym i informatycznym) a przede wszystkim – wsparciem coachingowym!

Moje projekty i blogi moich klientek

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2020 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

Forgot your details?